ما عاشق iPhone 11 ، iPhone 11 Pro و iphone 11 Pro Max پرو مکس هستیم. آنها با داشتن سیستم های دوربین فوق العاده جدید ، تراشه A13 Bionic و باتری هایی با  ماندگاری بیشترنسبت  به آیفون های سال گذشته به طور قابل توجهی بهبود یافته اند. اما وقتی آیفون جدیدی در دست میگیرید باید چه کنید؟ (به جز اینکه یک قاب محافظه روی گوشی موبایل جدید تان بندازید تا در اولین برخورد آن با سطح زمین یک خط بلند بالا و زشت روی آن نیوفتد)

 با انجام این چند کار از تمام شگفتی های موجود در قلب تپنده جدید خود کاملاً لذت ببرید.

تلفن خود را ایمن کنید!

11-things-to-do-Secure-your-phone

تلفن ها با ارزش ، کوچک و آسان برای دزدیدن هستند. بنابراین تمام تلاش خود را برای امنیت دستگاه خود یا حداقل داده های خود انجام دهید.

به قسمت تنظیمات بروید ، و در Face ID & Passcode ، از Face ID برای باز کردن قفل تلفن خود استفاده کنید. در Display & Brightness ،  Auto-Lock را روی 30 ثانیه تنظیم کنید مگر اینکه بیرون از خانه هیچ وقت از گوشی موبایل آیفون خود استفاده نکنید. اطمینان حاصل کنید که Erase Data (به پایین بروید تا این گزینه را پیدا کنید) روشن است ، تا پس از ده بار تلاش ناموفق برای بازگشایی رمز عبور ، آیفون اطلاعات شما را پاک کند.

برنامه جدید Find My را که ترکیبی از موقعیت مکانی و ردیابی دستگاه است ، بررسی کنید. در اینجا ، می توانید ردیابی موقعیت مکانی را برای گوشی آیفون خود تنظیم کنید و اقدامات مربوط به دستگاه از دست رفته را انجام دهید ، از جمله پخش صدا ، اعلان سرقت یا حداقل پاک کردن کلیه اطلاعات شما از روی گوشی تلفن همراه.

شب ها عکس بگیرید!

11-things-to-do-Take-photos-at-night

آیفون در این سری عکاسی با نور کم را به مرحله بالایی رسانده که عکاسی در تاریکی شب را تبدیل به یک کار هیجان انگیز برای انجام دادن با گوشی موبایل می کند.

کافی است دوربین را در تاریکی فعال کنید، خود دوربین با فعال شدن در تارکی به حالت عکاسی در نور کم تغیر حالت پیدا میکند، دوربین را به سمت سوژه بگیرید و سپس بعد از اینکه گوشی موبایلتان یک پیش نمایش از آنچه که قرار است ثبت کنید به شما نمایش داد عکستان را ثبت کنید.

عکاسی از آسمان شب با این امکان فوق العاده مثل عکاسی از بهشت است.

با برنامه های دوربین جدیدتان کار کنید و قلقش را بدست آورید!

11-things-to-do-Master-the-new-Camera-app-shutter

کار کردن با دوربین جدید مثل آب خوردن است. سرعت در عکاسی با موبایل حرف اول را میزند و آیفون با اضافه کردن قابلیت جدید تغیر حالت دادن بین فیلم برداری و عکاسی را به راحتی برای شما فراهم کرده است. فقط نشان مربوط به ثبت عکس را برای چند ثانیه نگه دارید تا حالت فیلم برداری فعال شود و سپس با برداشتن دست خود از روی نشان فیلم برداری را متوقف کنید.

اگر از طرفداران عکس های پانرامایی هم هستید خبر خوب برای شما این است که این حالت همچنان با قدرت در گوشی های موبایل  این سری به فعالیت خود ادامه میدهد.

از لنز های ultra-wide استفاده کنید!

11-things-to-do-Use-the-ultra-wide-lens

آیفون های جدید شرکت اپل دارای دوربین های ultra-wide قوی هستند. این دوربین ها که در عکاسی از منظره ها بسیار به کمک شما می آیند، با دادن فضایی عمیق تر و وسیع تر برای عکاسی از صحنه کیفیت عکس را به خوبی تضمین میکنند.

سلفی های بامزه بگیرید!

11-things-to-do-Take-ridiculous-selfies

اگر بیشتر وقتی که از دوربینتان استفاده می کنید و دوربین شما سلفی شما روی صورتتان زوم است و در حال گرفتن سلفی هستید سری جدید گوشی های آیفون برای شما ساخته شده اند. دوربین عمق حقیقی این سری اماده است تا تصاویر را با سرعت  120fpsثبت کند. تا بتوانید تجربه خوبی از آنچه که ایفون عملکرد slofies نامگذاری کرده به دست بیاورید.

حالت پرتره هم کیفیت عالی به عکس های سلفی شما اضافه می کند. عکس هایی که بعد از ثبت آن ها تفاوتی میان عکس های ثبت شده با سری 11 آیفون ها و عکس های ثبت شده در یک استدیو عکاسی حرفه ای پیدا نخواهید کرد.

در برنامه های جدید غرق شوید!

11-things-to-do-Dig-into-revamped-apps

معمولا با آپدیت ios تغیراتی در ظاهر گرافیکی برنامه ها ایجاد می شود و طراوت و تازگی به شکل ظاهری برنامه ها میدهد. جدا از این ها البته شاهد تغیراتی در برنامه های قدیمی هم هستیم. امکانات ویرایش عکس بهتر شده است، امکانات جدیدی برای برنامه یادآور آیفون اضافه شده است و safari هم تغیراتی داشته است. از جمله امکان مدیریت دانلود ها.

Apple Arcade را امتحان کنید!

11-things-to-do-Try-Apple-Arcade

بازار تخصصی بازی های آیفون هیجان انگیز و اشتها بر انگیز است. شما میتوانید بازی های مختلفی که در این قسمت وجود دارد را با کمک A13 Bionic قلب تپنده و پر قدرت گوشی های آیفون به خوبی اجرا کنید و از کیفیت و سطح بالای گرافیک و سرعت آن ها لذت ببرید.

فیلم تماشا کنید!

11-things-to-do-Watch-a-movie

هرگز آیفون قصد ندارد با تلوزیون و سیستم صوتی درجه یک شما رقابت کند ، اما آیفون های جدید شما را یک قدم به یک تجربه زیبا تر نزدیکتر می کنند. سیستم صوتی فضایی اپل با پشتیبانی Dolby Atmos سعی دارد امکانی را برای پخش صدا فراهم کند که شما را در یک فضای سه بعدی غوطه ور می کند.

اگر مجهز به آیفون 11 Pro یا آیفون Pro Max هستید ، اکنون صفحه نمایش به کیفیت پخش فیلم ها نیز اهمیت بالایی می دهد. هنگامی که فیلم های HDR10 و Dolby Vision را مشاهده می کنید ، میزان روشنایی صفحه را می تواند تا 1200 نیت افزایش دهید.

از حالت تاریک صفحه نمایش لذت ببرید!

11-things-to-do-Embrace-the-dark-side

زمان راه اندازی آیفون این فرصت را پیدا خواهید کرد که در هنگام تنظیم iOS 13 حالت تاریک را فعال کنید. اما اگر این امکان را نادیده گرفتید ، می توانید آن را به صورت دستی در تنظیمات روشن کنید: به Display & Brightness و در بالای صفحه  حالت DARK  را فعال کنید. از طرف دیگر ، میتوانید با انتخاب حالت خودکار در طول شب ، صفحه آیفون خود را به حالت تاریک تغییر دهید.

زمانی که DARK MOOD  فعال است با رنگ های سیاه و سفید و ایجاد یکدستی در صفحات ورنگ ها آسیب کمتری به چشم شما وارد خواهد شد.

از Haptic Touch استفاده کنید!

11-things-to-do-Use-Haptic-Touch

تاچ سه بعدی در گوشی های آیفون به نتیجه ای نرسید و همان بهتر هم که نرسید.

اما اگر قبلاً از آیفون پرچمدار با تاچ سه بعدی استفاده کرده اید ، لازم است تغیراتی را مد نظر بگیرید.

 Haptic Touch از تعامل سریع پشتیبانی می کند ، از طریق یک پرس طولانی به جای یک فشار سخت. بنابراین در صفحه قفل ، نماد Camera را نگه دارید تا تا بتوانید عکاسی کنید.

به همین ترتیب ، در دسترسی به منوی صفحه اصلی Quick Action اکنون به حدود سه چهارم ثانیه نیاز دارید. حدود 50 درصد طولانی تر از استفاده از تاچ سه بعدی . فقط تصور کنید که می توانستید با تمام آن زمان اضافی چه کارهایی  بکنید!

برای تایپ کردن حروف را بکشید!

11-things-to-do-Swipe-to-type

کشیدن حروف برای تایپ کردن امکان جدید و خیلی هیجان انگیزی نیست اما این امکان، تایپ کردن و انتخاب کلمات مناسب را برای شما به شکل سریع تر و دلپذیر تری فراهم می‌کند.

هر چند سرعت تایپ می تواند به شکل سرسام آوری زیاد به نظر برسد اما اینکه این سرعت زیاد برای شما خوب است یا بد را به خودتان می‌سپاریم تا تصمیم بگیرید از این امکان ارتقا داده شده گوشی های آیفون لذت ببرید یا از آن متنفر شوید.

[yasr_visitor_votes size=”small” postid=”6302″]